Maia Sandu: “Carabinierii noștri contribuie la asigurarea ordinii publice la Paris în timpul Jocurilor Olimpice și Paralimpice”

Președinta Maia Sandu a salutat carabinerii moldoveni, care au mers la Paris să asigure securitatea la Jocurile Olimpice.

Maia Sandu: “Carabinierii noștri, alături de alte echipe internaționale din 44 de state, contribuie la asigurarea ordinii publice la Paris în timpul Jocurilor Olimpice și Paralimpice.

Azi dimineață, în drum spre Nisa, unde voi avea discuții cu comunitatea moldovenilor, i-am salutat și i-am felicitat pentru contribuția lor importantă la această sărbătoare mondială a sportului”.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *